Ograniczenie liczby tagów WordPress

Tagi w WordPress są obok kategorii drugim ze sposobów na porządkowanie treści. Wiele osób stosuje je jako sposób na upychanie słów kluczowych, co w konsekwencji może prowadzić do negatywnej oceny strony przez wyszukiwarki. Jak więc stosować tagi?

Jak wszystko – z głową. Przemyślana struktura tagów może pomóc w odpowiednim pogrupowaniu treści, a także w niektórych przypadkach w nawigowaniu po stronie.

Przedstawiam kilka zasad stosowania tagów w WordPress:

  • w tagach warto oczywiście stosować słowa kluczowe, ale nie przesadzaj z ich ilością – 4-5 fraz na wpisu spokojnie wystarczy
  • frazy w tagach powinny byćróżne od nazw kategorii
  • stosuj tagi, które mogą być przypisane do większej ilości wpisów, a nie tylko do jednego
  • warto wybierać nazwy tagów, które nie są mocno konkurencyjne – chyba, że stosujesz je typowo pod nawigację po serwisie
  • wyłącz indeksowanie archiwum tagów – można to zrobić przykładowo we wtyczce All In One SEO

To tak ogólnie o tagach 🙂 Przejdźmy do meritum wpisu, a mianowicie do tego jak ograniczyć ilość tagów w WP. Często piszecie do mnie z zapytaniem jak dodać tylko 10 czy 20 tagów w widgecie. Poniżej wrzucam kawałek kodu, który wystarczy wkleić do pliku functions.php by móc się cieszyć ograniczoną ilością tagów.

add_filter('widget_tag_cloud_args', 'limit_tag_in_tag_cloud_widget');
function limit_tag_in_tag_cloud_widget($args){
if(isset($args['taxonomy']) && $args['taxonomy'] == 'post_tag'){
$args['number'] = 10; // ilość tagów, którą chce się wyświetlać
}
return $args;
}

Do pliku functions.php dostaniecie się przez FTP – skąd wziąć dane do FTP omawiam tutaj. Pliku szukajcie w folderze /wp-content/themes/nazwatwojegomotywupotomnego/. UWAGA! Zmian dokonujcie w motywie potomnym!

To tyle – w tym wpisie krótko i zwięźle 🙂 Jeśli chcesz podyskutować na temat tagów (i nie tylko) to zapraszam do grupy Biznes Bliższy Kobiecie.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz Kamiński
Janusz Kamiński
6 lat temu

Wszystko działa. Dzięki. 🙂