Jak dodać epub/mobi w WP

Wolicie papierowe wersje książek czy ebooki? Skąd pytanie? Ano stąd, że dzisiaj słów kilka o ebookach. Nie, nie – nie będę mówić o tym, jak napisać ebooka, ale o tym jak go udostępnić na swojej stronie www, kiedy jest postawiona na WordPress. Lecimy?

Powiecie – no, co za problem wgrać do biblioteki mediów czy przez wtyczkę Download monitor plik ebooka i go udostępnić do pobrania na swojej stronie za darmo. Albo co za problem stworzyć produkt do pobrania i tam wgrać plik, który będzie dostępny, jak ktoś nam za niego zapłaci. Generalnie jak macie ebooka w PDF to nie ma żadnego problemu. Schody pojawiają się w momencie, gdy macie swojego ebooka również w formacie epub czy mobi.

Jak wgrać pliki epub i mobi do WordPressa?

Osoby, które kupują ebooki często preferują format epub lub mobi zamiast PDF – generalnie wygodniej się wtedy czyta takiego ebooka na czytnikach. Jeżeli tworzysz ebooka warto, więc zapytać swojej grupy docelowej czy sam PDF im wystarczy, czy może wolą również epub/mobi. Może się okazać, że dzięki temu, iż udostępnisz swoją publikację także w tych formatach zwiększysz sprzedaż czy ilość pobrań, jak oferujesz ja jako freebie.

Okej – przechodzimy do meritum. Jak już zdecydujesz się na epub/mobi, stworzysz ebooka w tych formatach to możesz się niemiło zaskoczyć chcąc je wgrać do WP – dostaniesz komunikat, że ten typ plików jest niedozwolony. No i kiszka. Co wtedy? Jak wgrać epub/mobi do swojego WP?

Z pomocą przychodzi magiczny kawałek kodu, który należy wkleić w pliku functions.php w motywie potomnym.

function ebook_upload_mimes ( $existing_mimes ) {
    $existing_mimes['epub'] = 'application/epub+zip';
    $existing_mimes['mobi'] = 'application/x-mobipocket-ebook';
 
    return $existing_mimes;
}
 
add_filter('upload_mimes', 'ebook_upload_mimes');

Kilka linijek kodu i problem znika. Teraz spokojnie możecie sprzedawać czy też udostępniać swoje ebooki nie tylko w formacie PDF. W razie pytań lub problemów śmiało wpadajcie na grupę Zostań specką!

Głodni wiedzy? Zobaczcie również

Data dodania artykułu: 21 stycznia 2020

  • Share:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o