Jak dodać epub/mobi w WP

Wolicie papierowe wersje książek czy ebooki? Skąd pytanie? Ano stąd, że dzisiaj słów kilka o ebookach. Nie, nie – nie będę mówić o tym, jak napisać ebooka, ale o tym jak go udostępnić na swojej stronie www, kiedy jest postawiona na WordPress. Lecimy?

Powiecie – no, co za problem wgrać do biblioteki mediów czy przez wtyczkę Download monitor plik ebooka i go udostępnić do pobrania na swojej stronie za darmo. Albo co za problem stworzyć produkt do pobrania i tam wgrać plik, który będzie dostępny, jak ktoś nam za niego zapłaci. Generalnie jak macie ebooka w PDF to nie ma żadnego problemu. Schody pojawiają się w momencie, gdy macie swojego ebooka również w formacie epub czy mobi.

Jak wgrać pliki epub i mobi do WordPressa?

Osoby, które kupują ebooki często preferują format epub lub mobi zamiast PDF – generalnie wygodniej się wtedy czyta takiego ebooka na czytnikach. Jeżeli tworzysz ebooka warto, więc zapytać swojej grupy docelowej czy sam PDF im wystarczy, czy może wolą również epub/mobi. Może się okazać, że dzięki temu, iż udostępnisz swoją publikację także w tych formatach zwiększysz sprzedaż czy ilość pobrań, jak oferujesz ja jako freebie.

Okej – przechodzimy do meritum. Jak już zdecydujesz się na epub/mobi, stworzysz ebooka w tych formatach to możesz się niemiło zaskoczyć chcąc je wgrać do WP – dostaniesz komunikat, że ten typ plików jest niedozwolony. No i kiszka. Co wtedy? Jak wgrać epub/mobi do swojego WP?

Z pomocą przychodzi magiczny kawałek kodu, który należy wkleić w pliku functions.php w motywie potomnym.

function ebook_upload_mimes ( $existing_mimes ) {
    $existing_mimes['epub'] = 'application/epub+zip';
    $existing_mimes['mobi'] = 'application/x-mobipocket-ebook';
 
    return $existing_mimes;
}
 
add_filter('upload_mimes', 'ebook_upload_mimes');

Kilka linijek kodu i problem znika. Teraz spokojnie możecie sprzedawać czy też udostępniać swoje ebooki nie tylko w formacie PDF. W razie pytań lub problemów śmiało wpadajcie na grupę Zostań specką!

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kornelia
Kornelia
3 lat temu

Cześć Sylwia! Właśnie tego potrzebowałam, dziękuję 🙂 Ale mam pytanie, co się może stać gdy wkleję ten kod nie do motywu potomnego tylko do oryginalnego? Bo co prawda wg twoich wskazówek utworzyłam potomny, ale potem przeczytałam że trzeba skopiować te wszystkie personalizacje które się zrobiło na oryginalnym, jeśli ten potomny robimy już po tych personalizacjach, no i nie wiem czy dam radę to ogarnąć…

Aga
Aga
3 lat temu

Po wklejeniu wyświetla się informacja: Wprowadzone zmiany kodu PHP zostały cofnięte ze względu na błąd w linii 8 w pliku wp-content/themes/flatsome-child/functions.php. Proszę naprawić błąd i spróbować zapisać ponownie.

syntax error, unexpected ’}’, expecting end of file

Co może być przyczyną?

Arleta
Arleta
1 rok temu

U mnie informacje”Brak uprawnienia do przesyłania takich plików.” 🙁 plik się ładuje do 100% po czym wyskakuje taki komunikat.