Jak dodać GIF w WordPress

Czym jest GIF? Patrząc na definicję to jest to format pliku graficznego z kompresją bezstratną. Bardziej obrazowo – GIF to kilkusekundowy animowany obrazek. GIFy kojarzą się zwykle z zabawnymi “poruszającymi się” grafikami, które ludzie ślą sobie przez social media czy np. na Whatsapp. GIFy można wykorzystać jednak w bardziej kreatywny sposób w komunikacji własnej marki oraz np. zamiast wideo do zobrazowania tutoriali na swojej stronie www.

GIF na stronie www

Wielu z Was na hasło GIF na stronie www ma pewnie przed oczyma skaczące renifery czy latające po stronie pszczółki – bez obaw – te czasy już minęły : ) Dzisiaj GIFy wykorzystuje się w bardziej przemyślany sposób, przynajmniej ja na takie dobre ich zastosowania trafiam.

GIFy mogą znakomicie sprawdzić się zamiast wideo do pokazania jak wykonać pewne czynności – fajnie wykorzystuje je w tym kontekście Kamil Lipiński na stronie 500sekund. Można też na stronie wykorzystać je w formie krótkiej animacji pokazującej np. wnętrze plannera, który sprzedajemy.

Innym sposobem ich wykorzystania są wpisy na firmowym kanale w social media – lepiej przyciągają uwagę od statycznych wpisów, jednak pamiętać należy by były one spójne z innymi komunikatami prezentowanymi na naszym kanale oraz by przypadkiem nie oddziaływały negatywnie na nasz wizerunek.

Jak dodać GIF w WordPress

Pytanie wydaje się być banalne a odpowiedź na nie mega oczywista, ale wbrew pozorom w ostatnim czasie kilka osób pisało do mnie z problemem, że GIF po dodaniu do WP się nie rusza. Jak to możliwe?

Ano jest to możliwe. Jeżeli wgramy GIF w bibliotekę mediów, a następnie wrzucimy na stronę wybierając jego wielkość np. jako średni, duży bądź mininatura to GIF będzie tylko statycznym obrazem. Jak więc dodać animowany GIF w WordPress?

Rozwiązaniem problemu nieporuszającego się obrazka GIF jest dodanie go w pełnym rozmiarze. W tym celu podczas osadzania go we wpisie należy wybrać Pełny rozmiar

I to cały sekret animowanych GIFów w WP. Dajcie znać czy stosujecie u siebie na stronie www GIFy i w jaki sposób je wykorzystujecie. Zapraszam również do poczytania wpisu o optymalizacji zdjęć i grafik na stronę www.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
2 lat temu

Jesteś genialna! Dzięki! <3