Elementor nie ładuje się

Chyba każda osoba pracująca z Elementorem, w którymś momencie napotyka się na problem, że nie chce się on załadować. Najczęściej wygląda to tak, że wchodzisz w edycję iiiii … kręci się ładowanie, kręci i kręci… i nic nie można zrobić. Jak rozwiązać ten problem Elementora? Mam dla Ciebie kilka podpowiedzi. 

Zwiększy limit pamięci (memory limit)

Bardzo często już to rozwiązuje problemy z Elementorem, więc zacznij właśnie od tego rozwiązania. O tym jak zwiększyć limit pamięci w WordPress pisałam w tym artykule

Zwiększ limit parametru max_input_vars

Parametr ten zwiększyć można w pliku php.ini albo user.ini dodają w nim coś takiego:

max_input_vars = 5000

Drugą metodą jest zrobienie tego poprzez .htaccess i tutaj wtedy dodaje się coś takiego:

php_value max_input_vars 5000

lub jeśli stosowane jest suhosin to

php_value suhosin.request.max_vars 5000
php_value suhosin.post.max_vars 5000

Sprawdź wersję PHP na serwerze

Twórcy Elementora zalecają wersję minimum 7.X. Jeśli masz niższą to może to jest właśnie powód, że Elementor nie działa u Ciebie poprawnie. Wersję PHP najczęściej zmienia się po prostu w panelu hostingu.

Sprawdź czy używasz aktualnej wersji Elementora

Zaleca się stosowanie najświeższych wersji wtyczek, motywu i samego WordPressa  – sprawdź więc czy masz aktualną wersję Elementora, a także czy pozostałe aktualizacje na stronie są wykonane.

Sprawdź czy nie ma konfliktu z innymi wtyczkami

W tym celu możesz wyłączyć wszystkie wtyczki poza Elementorem. Jeśli wtedy edycja Elementorem się załaduje to znaczy, że któraś wtyczka nie współpracuje. Możesz włączać później kolejno wtyczki i za każdy razem sprawdzać czy nadal się ładuje – jak przestanie – masz winnego.

Sprawdź czy winy nie ponosi motyw

Przełącz się tymczasowo na motyw domyślny WP i sprawdź czy wtedy Elementor będzie działał – jeśli tak to znaczy, że coś w Twoim motywie z nim nie współgra.

Skorzystaj z opcji Elementora – Przełącz metodę Loader’a Edytora

W Ustawieniach Elementora zakładka Zaawansowane znajdziesz opcję opisaną jako “Przełącz metodę Loader’a Edytora” – w zależności od tego co masz obecnie zaznaczone zmień na przeciwną opcję i zobacz czy wtedy edycja Elementorem ruszy.

Sprawdź czy masz miejsce na serwerze

Dla pewności sprawdź również czy masz miejsce na serwerze – bywa, że problemy z WP w tym z Elementorem są właśnie spowodowane tym, że brakuje miejsca.


Daj znać czy, któryś ze sposobów u Ciebie się sprawdził. Jeśli nie to odezwij się na grupie Zostań Specką – poszukamy rozwiązania wspólnie.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PatRycja
PatRycja
10 miesięcy temu

Cześć, w czasie próby edycji pojawia mi się komunikat: Twoja witryna nie ma domyślnego zestawu. W jaki sposób mogę naprawić ten stan?