Domyślnie zamknięty akordeon w Elementorze

Kolejny szybki trik – tym razem dla osób, które korzystają z Elementora i chcą stworzyć np. FAQ za pomocą widgeta akordeon. Co Was wkurza w tym widgecie najczęście? TAK! Dokładnie – domyślnie otwarta pierwsza zakładka. Wkurza niemiłosiernie. Wiecie, że jest prosty sposób na to, aby była ona domyślnie zamknięta. Nie? No to czytajcie dalej!

Domyślnie zamknięty akordeon w Elementorze

Elementor ma z jednej strony grono zamiłowanych fanów, z drugiej strony – grono zagorzałych jego przeciwników. Jako, że trafiłaś/eś na tej wpis to pewnie jesteś w tej pierwszej grupie, ale nawet kochając Elementora można się czasem na niego wkurzyć. Jednym z takim powodów zdenerwowania na ten page builder może być widget akordeona. Dlaczego?

Dlatego, że autorzy Elementora postanowili, iż pierwszy element akordeona będzie na starcie domyślnie otwarty. Nie każdemu to się podoba. No i generalnie nie byłoby lamentu, gdyby autorzy dodali przy okazji taką opcję w stylu “zamknij pierwszy element”. Ale nie dodali więc trzeba sobie radzić inaczej. I tu z pomocą przychodzi… 

Nie : D Tym razem nie CSS, aczkolwiek z jego pomocą też by szło pokombinować. Jest jednak szybszy sposób. A jest nim taki oto kawałeczek js.

<script> 
jQuery(document).ready(function($) { 
var delay = 100; setTimeout(function() { 
$('.elementor-tab-title').removeClass('elementor-active');
 $('.elementor-tab-content').css('display', 'none'); }, delay); 
}); 
</script>

To cudo wklejacie w widget HTML, który by nie zapomnieć czego dotyczy możecie zamieścić pod/nad widgetem akordeona. Ot to wszystko co musicie zrobić by móc cieszyć się domyślnie zamkniętym pierwszym elementem w Waszym FAQ czy do czego tam używacie widgeta akordeona. Magia, prawda? 

Dajcie znać czy ten trik Wam się przydał w Waszych projektach i czy chcecie więcej takich trików dla Elementora. 

Zobacz również w formie wideo

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
1 rok temu

Dziękuję za wytłumaczenie, przyda się!

Ewa
Ewa
1 rok temu

Hej, u mnie niestety ten trik nie podziałał, jakiś pomysł dlaczego tudzież co jeszcze mogę zrobić?

Ania
Ania
Reply to  Sylwia
1 rok temu

lepiej użyć innego widgetu, czyli „Przełącz”. i problem nie występuje

Tomek
Tomek
Reply to  Sylwia
1 rok temu

U mnie też niestety nie do końca dział. Tzn. jak w elementorze wklejam widget HTML i do niego wklejam kod to super się zamyka, ale po odświeżeniu strony akordeon niestety jest rozwinięty 🙁

Szymek
Szymek
1 rok temu

A jak usunąć podkreślenie tekstu, które się pojawia domyślnie w każdym pytaniu. Tu na filmie jest to usunięte. ʕ•ᴥ•ʔ