WordPress – jak ustawić stronę główną

Kilka razy w tygodniu dostaję pytania w stylu “dlaczego nie widać mojej strony głównej”, albo  “gdzie ustawić stronę główną” lub też “jak ustawić stronę główną”, a więc by się nie powtarzać – zamieszczam ten oto wpis na blogu. Tip dla początkujących, ale właśnie takich odbiorców tutaj na blogu najwięcej.

Ustawienie strony głównej w WordPress

Najczęściej w WP jest tak, że stronę główną ustawiacie po prostu wchodząc w Ustawienia -> Czytanie i tam sekcja Strona główna wyświetla wybieracie podstronę, którą chcecie mieć jako główną.

A co jeśli to nie działa?

Zdarza się, że wgrywacie na początku jakieś demo motywu (albo i kilka, bo testujecie różne motywy) i potem macie kilka stron o nazwie HOME, więc jeśli nie jesteście pewni, które to te dobre HOME to w zakładce strony podejrzyjcie wszystkie i zostawcie tylko to jedno, które chcecie, wtedy nie będzie problemu z przypisaniem odpowiedniej podstrony jako tej, która ma być tą Waszą stroną główną.

Jeśli nadal nadal na stronie głównej nie widzicie tego co chcecie to zerknijcie w edycję zakładki, która jest pokazywana jako główna czy tam nie ma przypadkiem w sekcji ATRYBUTY STRONY wybranego szablonu w stylu “homepage”. Są motywy, które mają po prostu stworzony swój własny układ i nie biorą pod uwagę wtedy tego co my zrobimy sobie np. w Gutenbergu czy Elementorze. Jak to naprawić? Najczęściej pomaga wybór innego szablonu w atrybutach strony, a jak to nie pomaga to trzeba zerknąć w bebechy – do plików motywu, czy tam nie ma “na sztywno” przypisane.

Są też takie motywy, które w Wygląd -> Dostosuj mają ustawienia dotyczącego wyglądu strony głównej i sekcji, które mogą się na niej znaleźć. Spotkałam się też z takimi motywami, gdzie elementy strony głównej ustawiało się w widgetach. 

To pewnie nie wszystkie wyjątki od reguły, ale na takie przypadki trafiłam podczas swojej przygody z WordPressem. Jeśli macie pacjenta z problemem “strona główna się nie wyświetla” to wrzucajcie w komentarzach. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments