Sprawdź jaki to motyw / wtyczka

Często jest tak, że podczas przeglądania innych stron wpadnie nam w oko design, któreś z nich lub też jakaś konkretna funkcjonalność, która przydałaby się również na naszej stronie. Jak sprawdzić jakiego ktoś użył motywu oraz jakie ma wtyczki na stronie – zakładając oczywiście, że dana strona jest na WordPress? Są na to zasadniczo dwa sposoby.

Narzędzia do sprawdzania motywów i wtyczek

Pierwszym ze sposobów jest skorzystanie ze specjalnych narzędzi, które pomagają przeskanować stronę w celu sprawdzenia zastosowanego na niej motywu oraz używanych nań wtyczek. Wśród takich narzędzi znaleźć można WPThemeDetector oraz ScanWP.

Oba rozwiązania są darmowe i wystarczy w pole na adres URL wpisać w nich adres strony na WordPress, który chcemy sprawdzić. Po chwili otrzymamy informację o wykrytym motywie oraz listę wtyczek.

Oczywiście to są tylko narzędzia. Nie są nieomylne. Może się zdarzyć, że czegoś nie wykryją – szczególnie jeśli na danej stronie zastosowane są jakieś customowe rozwiązania, a nie gotowe wtyczki.

Podgląd kodu źródłowego strony

Drugim sposobem na sprawdzenie zastosowanego motywu oraz podejrzenie wtyczek jest zerknięcie w kod źródłowy strony. Jeśli wejdziecie na stronę, która wpadła Wam z jakiś względów w oko, prawym przyciskiem myszki lub w opcjach przeglądarki dacie podgląd źródła strony, następnie CTRL + F (lub znajdź z opcji przeglądarki) i wpiszecie themes bądź plugins. No i to właśnie druga metoda, dzięki której będziecie mogli namierzyć odpowiednio motyw oraz wtyczki, jakie są zastosowane na danej stronie.

Podglądanie kodu strony jest także sposobem na weryfikację czy dana strona jest w ogóle stworzona na WP, więc jeśli nie jesteście pewni na czym stoi strona, to zacznijcie od spojrzenia właśnie do źródła.

Jak wygląda takie podglądanie strony na w praktyce? Zerknijcie na wideo. Polecam również mój odcinek podcastu o tym na co zwrócić uwagę podczas wyboru motywu, a jeśli szukacie sprawdzonych miejsc z darmowymi motywami WP to zapraszam do zapoznania się z tym wpisem.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
3 lat temu

Użyłem SCANWP 🙂 fajnie bo miałem problem ze znalezieniem tego, wielkie dzięki.

Airmax
Airmax
7 miesięcy temu

Ciekawy tekst! Zawsze się zastanawiałem, jaki motyw lub wtyczka kryje się za daną stroną. Dzięki za podzielenie się wskazówkami!

SpeedT
SpeedT
6 miesięcy temu

Świetny artykuł! Miałem problem z identyfikacją wtyczek na mojej stronie, ale teraz dzięki tym wskazówkom wszystko jest jasne. Dzięki za pomoc!