Darmowy motyw WP – Astra

Astra jest jednym z motywów, na których lubię pracować. Nadaje się zarówno pod stronę wizytówkę, landing page, bloga, jak również i pod sklep internetowy. Generalnie można stworzyć na nim wszystko.

Po pierwsze ma sporo opcji do ustawienia w personalizacji m.in. możliwość zmiany kolorów – w tym kolorów przycisków, możliwość zmiany fontów, wielkości napisów, interlinii – z osobna dla nagłówków i reszty treści. Można także edytować stopkę – także tę linijkę z copyrights, personalizować nagłówek, menu, podstronę bloga, wpisu czy stronę sklepu – np. wybrać ilość kolumn lub czy ma się dodatkowo pojawiać krótki opis produktu na liście produktów.

Po drugie – działa bez problemu z różnymi builderami. Do kilku – m.in. do Elementora i Gutenberga mają przygotowane gotowe demo, które wystarczy wgrać i podmienić w nim potem treści i zdjęcia – jeśli chcecie na szybko stworzyć stronę www to ta opcja może Wam się przydać.

Po trzecie – motyw ten nie jest ociężały. Jak Wam zależy na super wynikach w Page Speed Insights to da się tu takie osiągnąć – w szczególności jak połączycie Astrę z Gutenbergiem, a nie np. Elemetorem. 

Czy są jakieś minusy? Zawsze się znajdą : ) Na pewno każdy z Was znajdzie coś czego będzie mu brakować, ale to norma niezależnie od motywu – nawet w tych przebajerowanych zawsze coś jest nie tak : ) Jedynie czego mi brakuje w darmowej wersji motywu Astra to sticky / fixed menu, ale na https://materialy.zostanspecka.pl/ zamieściłam wideo jak szybko stworzyć takie „przyklejone menu” bezwtyczkowo. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments