Wykorzystanie własnego forum dyskusyjnego w biznesie

Wydawać by się mogło, że fora dyskusyjne to już relikt przeszłości, że teraz królują Social Media i to tam toczą się dyskusje, tam są tematyczne grupy, etc. Wszystkie pięknie i fajnie do momentu, kiedy taki portal społecznościowy działa. A co jak padnie? A co jak zablokują Wam konto na nim? No właśnie – lipa. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na tworzenie miejsc do dyskusje w obrębie własnej strony internetowej. Sprawdź również inne zalety forum dyskusyjnego przy własnej stronie www. Jeśli widzisz jeszcze inne plusy takiego rozwiązania to koniecznie podziel się nimi w komentarzach.

Budowanie marki eksperta

Nie tylko za pomocą artykułów na blogu czy wideo na YT możesz budować swoją markę eksperta. Na forum dyskusyjnym również możesz dzielić się swoją wiedzą. Możesz wykorzystać je jako bazę wiedzy – nie zawsze temat jest tak szeroki, że nadaje się na artykuł, czasem można wyczerpać temat w dwóch czy trzech zdaniach i wtedy taki wątek na forum jest świetną alternatywą dla wpisu blogowego.

Tworzenie społeczności wokół swojej marki

Nie tylko social media pozwalają na budowanie społeczności wokół własnej marki. Możesz wykorzystać do tego forum. Owszem – trudniej jest pozyskać członków forum, ale z drugiej strony – jest to faktycznie Wasza społeczność, która nie zniknie przykładowo wraz z awarią Facebooka. Jeśli prowadzicie bloga, kanały social media to możecie skierować te osoby, które Was śledzą na forum dyskusyjne, gdzie będziecie przykładowo zamieszczać jeszcze bardziej angażujące treści, dzięki czemu zobaczą wartość bycia właśnie w Waszym prywatnym miejscu, a nie tylko “wynajmowanym”.

Miejsce dla kursantów

Tworzysz kursy online i dotychczas tworzyłaś/eś specjalną grupę na Facebooku dla kursantów? Zamiast takiego rozwiązania możesz zastosować forum dyskusyjne na stronie, gdzie sprzedajesz kursy online. Nie musisz nikogo ręcznie weryfikować i akceptować na Facebooku, wszystko masz w jednym miejscu.

Możliwość poznania problemów i potrzeb Waszych odbiorców

Forum dyskusyjne to także miejsce, dzięki któremu możecie poznać problemy oraz potrzeby, które trapią Waszych odbiorców. Potrzeby / problemy, na które możecie później odpowiedzieć płatnymi treściami np. kursem online, czy e-bookiem. Można by rzec, że jest to taka “wylęgarnia pomysłów” na nowe produkty.

Alternatywa dla FAQ

Po co forum, jak można dać poprostu sekcję FAQ? Oczywiście, że można! Jednak czasem tych najczęstszych pytań jest naprawdę sporo, czasem mamy różne kategorie tych pytań i zwykłe FAQ może okazać się niezbyt praktyczne, jak napchamy 100 rozw też wyszukiwarkę. dzięki czemu wszystko staje się bardziej czytelne i łatwiej jest Waszym odbiorcom znaleźć interesujące ich zagadnienie.

Wsparcie SEO

Wciąż aktualne jest powiedzenie “Content is a King” i jeśli zadbacie o merytoryczne wypowiedzi na forum – nie tylko Wasze, ale również i innych osób, które się będą na nim wypowiadać to macie mnóstwo dodatkowej treści, dzięki której Wasza strona może się lepiej pozycjonować. No i macie darmowy content generowany przez inne osoby – wystarczy, że skierujecie dyskusję na odpowiednie tory, bo oczywiście dodawane treści muszą być wartościowe i tematyczne.

Prosty we wdrożeniu i tani w utrzymaniu kanał marketingowy

Na forum możesz nie tylko dzielić się swoją wiedzą, ale również promować swoje produkty czy usługi. Zaangażowana społeczność to jeden z najlepszych klientów.

Możliwość nawiązania wartościowych kontaktów

Na forum trafiają nie tylko osoby, które szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, czy chcą rozwiązać jakiś problem, ale również osoby, które chcą dzielić się swoją wiedzą z innymi, dzięki czemu możesz nawiązać znajomości, które rozwiną się np. w jakąś współpracę.

Chcesz stworzyć własne FORUM na WordPress?

Sprawdź koniecznie nagrania z wyzwania „Forum dyskusyjne na WordPress”. W tych nagraniach pokażę Ci jak szybko możesz stworzyć forum dyskusyjne na WordPress za pomocą darmowych wtyczek takich jak Asgaros, wpForo, bbPress oraz AnsPress.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments