Recenzja „Bądź online” – Ola Gościniak

O książkę Oli Gościniak „Bądź online. Twoja mocna strona” dostaję kilka zapytań dziennie w stylu – czy warto, czy jest dobra, czy coś można z niej coś wynieść, etc. W końcu udało mi się z nią zapoznać (dzięki Ola za prezent) i zamieszczam tu dla Was kilka słów w jej temacie. To moja subiektywna ocena, więc wcale nie musicie się nią sugerować.

Opinia na temat książki „Bądź online. Twoja mocna strona”

Książka przeznaczona jest głównie dla osób początkujących, w zasadzie totalnie zielonych w kwestii tworzenia własnego miejsca w sieci, którzy nie chcą, nie mają czasu szukać informacji w sieci i wolą sięgnąć po gotową instrukcję co krok po kroku należy zrobić, by zbudować własną www. Natomiast osoby, które są już co nieco związane z internetem, nie znajdą w tej książce nic nadzwyczajnego.

Ktoś, kto dopiero zaczyna przygodę z biznesem online oraz z tworzeniem stron www, może potraktować książkę Oli właśnie jako taką checklistę. Dzięki tej książce pozna podstawy związane z budowaniem własnej strony www samodzielnie, dowie się czym jest np. domena i hosting, w jaki sposób dobrać motyw i wtyczki, jak zadbać o to by strona była szybsza i przyjaźniejsza wyszukiwarkom. Niemniej jednak, jak ktoś liczy na praktykę i tutoriale w stylu, jak podłączyć SSL pod stronę z pokazaniem tego krok po kroku na screenach to od razu mówię, że tego tu nie ma. To nie jest kursoksiążka.

Sporo jest zadań, miejsca na notatki, więc Ci, którzy lubią w ten sposób systematyzować i utrwalać sobie wiedzę to mają taką możliwość. Osoby, które lepiej zapamiętują dzięki obrazkom też znajdą tu coś dla siebie – książka jest wzbogacona o tabelki, rysunki, sketchnotki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments